Mentesha dypalëshe për derën e kuzhinës prej hekuri 2D Goodcen
Përshkrimi
| Emri i produktit | Mentesha 2D me dy drejtime për kabinetin |
| Madhësia | Mbivendosje e plotë, gjysmë mbivendosje, futje |
| Materiali për pjesën kryesore | Hekuri |
| Përfundo | Bakër brenda + Nikel + i veshur me të zezë |
| Diametri i kupës | 35 mm |
| Thellësia e kupës | 11.5 mm |
| Hapësira e vrimës | 48 mm |
| Kënd i hapur | 105° |
| Pesha neto | 92g±2g |
| Testi i ciklit | më shumë se 50000 herë |
| Testi i spërkatjes me kripë | më shumë se 48 orë |
| Aksesorë opsionalë | Vidë |
| Shembull | Në dispozicion |
| Shërbim OEM | Në dispozicion |
| Paketimi | Paketim me shumicë, paketim me qese polimer, paketim me kuti |
| Afati i pagesës | T/T, L/C, D/P |
| Termi tregtar | EXW, FOB, CIF |
Me përmirësimin e standardeve të jetesës dhe popullaritetin e konceptit të personalizimit të të gjithë shtëpisë, janë rritur edhe kërkesat funksionale të njerëzve për menteshat. Sa kohë ka kaluar që kur i keni zëvendësuar menteshat? Mentesha shërben si qendër mbajtëse e ngarkesës për dyert e dollapëve që përdorim çdo ditë.
A e keni menduar ndonjëherë të instaloni dhe rregulloni menteshat? Sidomos kur panelet e derës janë të rënda dhe duhet të rregullohen shumë mentesha, dhe atëherë duhet të shpenzojmë shumë energji për të rregulluar boshllëkun e derës.
Funksioni më i madh i menteshës 2D është rregullimi i hapësirës së derës. Ajo mund të rregullojë pjesën e përparme dhe të pasme të panelit të derës nëpërmjet vidës në fund, dhe ta bëjë panelin e derës dhe panelin e dollapit më të përshtatshëm, në mënyrë që të arrihet efekti i ngushtimit të hapësirës së derës. Ndërkohë, dy drejtimet do të thotë që mentesha 2D ka edhe karakteristikat e pozicionimit në kënd të vogël. Tamponi me kënd të vogël jo vetëm që ngadalëson përplasjen dhe fërkimin midis panelit të derës dhe panelit anësor, por gjithashtu zgjat jetëgjatësinë e menteshës.
Në përgjithësi, funksioni i rregullimit të menteshës dy-dimensionale jo vetëm që zgjidh problemin e instalimit të vështirë, por edhe zgjat përdorimin e menteshës.














